Leczenie chorób neurodegradacyjnych za pomocą CBD

Nauka i jej niesamowity postęp

Dzięki niesamowitemu postępowi w nauce, średnia długość życia naprawdę jest o wiele dłuższa. Na przykład gdy to porównujemy z sytuacją mającą miejsce sto lat temu. Coraz więcej osób mimo to wciąż cierpi na neurodegradacyjne choroby. Jakie to choroby? Jest to Alzheimer, Parkinson oraz Huntington. Nadal nie wielu zbyt wiele o tychże jednak chorobach.

Wpływ żelaza na mózg

Doskonale wiemy, że żelazo w co po niektórych częściach ciała się gromadzi. Także wpływa na sam rozwój naszego mózgu. W licznych badaniach się znajduje związek pomiędzy nadmiernym poziomem żelaza oraz także degradacją mózgu. Pokazały nic innego jak to, że nagromadzenie żelaza w zbyt dużej ilości odpowiedzialne są deficyty poznawcze, które z niektórymi spośród chorób są związane.

Podstawne jądro

Jeden z obszarów, w którym się gromadzi właśnie podstawne żelazo to żelazo. Obszar mózgu zaangażowany jest w poznawcze procesy, samą kontrolę ruchów oraz emocje czy też uczenie się. Także jest obszarem związanymi bardzo często z chorobą Alzheimera czy też Parkinsona.

Liczne niedobory

Jeden z niedobór związany jest z chorobami właśnie neurodegradacyjnymi. Wyzwalają o dużo mniej energii w synapsach tak zwanych. Właśnie to sugeruje, że tak zwana mitochondria może ogrywać kluczową rolę w otrzymaniu wydajnego obwodu właśnie neuronów  w mózgu. Żelazo znacznie zakłóca dynamikę mitochondriów. Wydaje się to raczej oczywiste, czyż nie prawda? Jak najbardziej tak.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *