Leczenie chorób neurodegradacyjnych za pomocą CBD

Nauka i jej niesamowity postęp

Dzięki niesamowitemu postępowi w nauce, średnia długość życia naprawdę jest o wiele dłuższa. Na przykład gdy to porównujemy z sytuacją mającą miejsce sto lat temu. Coraz więcej osób mimo to wciąż cierpi na neurodegradacyjne choroby. Jakie to choroby? Jest to Alzheimer, Parkinson oraz Huntington. Nadal nie wielu zbyt wiele o tychże jednak chorobach.

Wpływ żelaza na mózg

Doskonale wiemy, że żelazo w co po niektórych częściach ciała się gromadzi. Także wpływa na sam rozwój naszego mózgu. W licznych badaniach się znajduje związek pomiędzy nadmiernym poziomem żelaza oraz także degradacją mózgu. Pokazały nic innego jak to, że nagromadzenie żelaza w zbyt dużej ilości odpowiedzialne są deficyty poznawcze, które z niektórymi spośród chorób są związane.

Podstawne jądro

Jeden z obszarów, w którym się gromadzi właśnie podstawne żelazo to żelazo. Obszar mózgu zaangażowany jest w poznawcze procesy, samą kontrolę ruchów oraz emocje czy też uczenie się. Także jest obszarem związanymi bardzo często z chorobą Alzheimera czy też Parkinsona.

Liczne niedobory

Jeden z niedobór związany jest z chorobami właśnie neurodegradacyjnymi. Wyzwalają o dużo mniej energii w synapsach tak zwanych. Właśnie to sugeruje, że tak zwana mitochondria może ogrywać kluczową rolę w otrzymaniu wydajnego obwodu właśnie neuronów  w mózgu. Żelazo znacznie zakłóca dynamikę mitochondriów. Wydaje się to raczej oczywiste, czyż nie prawda? Jak najbardziej tak.