Konopie na problemy reumatyczne

O chorobie reumatycznej mówi się w przypadku schorzeń o różnorodnym przebiegu, które dotyczą układów: kostno-stawowego, mięśniowo-powięziowego. Choroba reumatyczna objawia się przewlekłym bólem, często również deformacją stawów, co w znacznej mierze utrudnia funkcjonowanie. W najgorszych przypadkach choroba reumatyczna może także spowodować nieprawidłowe działanie organów wewnętrznych.

Dolegliwości towarzyszące chorobie reumatycznej to także stan zapalny i chroniczny charakter choroby. W je leczeniu skuteczne okazują się być kannabinoidy zawarte w medycznej marihuanie, które wykazują niezwykle skuteczne działanie w walce z dolegliwościami bólowymi oraz zapaleniami. Zwykle stosowane leki najczęściej nie pomagają w problemach reumatycznych, gdyż układ kostno-stawowy posiada mało receptorów. Udowodniono jednak, że w układzie odpowiedzialnym za chorobę reumatyzmu obecne są obszary wrażliwe na zawarte w marihuanie kannabidoidy, więc związki te pomagają w skutecznym pozbyciu się bólów i stanów zapalnych. Poza leczeniem objawowym, THC wpływa także na modulację odporności, co jest o tyle ważne, że często choroby reumatyczne mają podłoże autoimmunologiczne.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści kannabinoidy zawarte w konopiach przyczyniają się także do ogólnej poprawy zdrowia chorego. Nie tylko zwalczają przyczynę i objawy choroby reumatycznej, ale mają również pozytywny wpływ na lepszy sen, dobry nastrój i zrównoważony apetyt, przyczyniając się do dużej poprawy w kwestii jakości życia pacjenta.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *