Jak wpływa na nas maihuana?

W ubiegłych latach dookoła problemu połączonego z marihuaną odbywa się mnóstwo kontrowersji demagogicznych, politycznych oraz naukowych. Przedmiotem sporu są zwłaszcza właściwości lecznicze oraz rekreacyjne marihuany. Duże kontrowersje dotyczą penalizacji oraz legalizacji posiadania konopi indyjskich.

Jak marihuana wpływa na nasz umysł?

Podczas palenia marihuany THC błyskawicznie przechodzi z płuc do krwi, co doprowadza do rozpoczęcia szkodliwych mechanizmów chemicznych w naszych szarych komórkach. THC wpływa jedynie na owe miejsca w mózgu, gdzie znajdują się komórki nerwowe wydobywające dopaminę – neuroprzekaźnik, jaki odpowiada m.in. za bodziec fizyczny oraz mechanizmy psychiczne. Największe stężenie tychże komórek obserwujemy w części mózgu, jaka odpowiada za pamięć, myślenie, koncentrację, percepcję czasu oraz organizację motoryczną. W efekcie działania THC zachodzi zmiana w pracy tychże komórek.

Jakie są efekty palenia marihuany?

Najpopularniejszym efektem palenia marihuany jest nastąpienia u człowieka, jaki ją użył, tak silnej psychozy, iż będzie on wymagał pobytu w oddziale psychiatrycznym. Także, przyjmowanie marihuany wiąże się również ze zbytnim objadaniem się, bo zamknięty w marihuanie THC zdecydowanie ożywia apetyt wpływając na ośrodkowy system nerwowy. Zdarza się również, iż liczne palenie marihuany prowadzi u panów do rozwoju ginekomastii. Jeżeli marihuana jest palona niezwykle wielokrotnie, następnym szkodliwym efektem jej działania jest wpływ na system oddechowy, szczególnie, jeżeli jest ona spalana w skrętach z nutą standardowego tytoniu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *