Czy bezpieczne są e-liquidy z kannabidiolem CBD?

Prawdziwy hit to e-papierosy

Nie da się ukryć, że e-papierosy są prawdziwym hitem w zasadzie ostatnich lat. Producenci liquidów wpadli na świetny pomysł o wzbogacenie ich w kannabidiol leczniczy CBD. Pojawia się jednak pytanie – czy to jest w ogóle bezpieczne?

No właśnie jak z tym bezpieczeństwem?

Urządzenia przenośne elektroniczne są znane jako e-papierosy. Stają się coraz bardziej popularne wśród osób, które się leczą marihuaną medyczną. Zapewniają one dyskretny, wygodny oraz najłagodniejszy sposób właśnie na aplikację kannabinoidów. Na przykład może to być kannabidiol CBD.

Co wiemy o waporyzacji?

Na pewno sama waporyzacja jest o wiele zdrowsza od wdychania dymu właśnie marihuany. Dym zawiera przecież szkodliwe substancje które podrażniają płuca. Waporyzator kwiaty rośliny podgrzewa czy też olej, a na pewno go nie spala. Zatem inhalowane są aktywne składniki bez szkodliwych substancji, które są w dymie zawarte. E-papierosy jednak są czymś zupełnie innym.

Jakiś minus?

Na pewno minusem bardzo dużym e-papierosów jest to, że są zwykle wytwarzane w Chinach. Są bardzo często wykorzystywane oraz sprzedawane bez regulacyjnych kontroli. W Internecie są one dostępne jak i także w wielu stacjonarnych punktach. Zawierają one mechanizm akumulatorowego ogrzewania, który w temperaturach wysokich przekształcić się może w rozpuszczalniki, różne dodatki do olejów oraz środki zapachowe w toksyny niezwykle niebezpieczne oraz także rakotwórcze.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *